Płocka Akademia Piłki Nożnej
powstała z inicjatywy Prezydenta Miasta Płocka pana Andrzeja Nowakowskiego. Organizatorem Akademii jest Urząd Miasta Płocka i Klub Sportowy Wisła Płock S.A.

Płocka Akademia Piłki Nożnej obejmuje szkolenie dzieci i młodzieży z wybranych płockich szkół publicznych. W projekcie udział biorą: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa nr 17, Szkoła Podstawowa nr 22, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 12 przy Zespole Szkół Technicznych, Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Technicznych.

Celem Akademii jest:
- wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport;
- rozbudzanie zainteresowań sportem, a głównie piłką nożną;
- budowa systemu szkolenia piłkarskiego w ramach systemu edukacji przy współpracy z Klubem Sportowy Wisła Płock S.A.;
- podnoszenie poziomu szkolenia, wyników i osiągnięć w Płockiej Piłce Nożnej;
- umiejętność łączenia nauki z uprawianiem sportu.

Kadrę szkoleniową w poszczególnych szkołach stanowią nauczyciele posiadający kwalifikacje trenerskie lub instruktorskie. W naszej placówce szkoleniem zajmuje się pani Agnieszka Śmiechowska i pan Tomasz Śmiechowski.

W ramach Akademii, zgodnie z jej ideą wychowania dzieci i młodzieży poprzez sport w duchu rywalizacji fair - play, dla poszczególnych grup wiekowych, odbywają się turnieje, które stanowią świetną zabawę, jak również sprawdzian zdobytych umiejętności piłkarskich.

19 września uczniowie klas sportowych IVa, Va oraz VIa udali się na trzydniową wycieczkę do Zaździerza, położonego w pięknym kompleksie lasów sosnowych i mieszanych na terenie gminy Łąck, w obszarze Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Wycieczka została sfinansowana przez Płocką Akademię Piłki Nożnej. Jak przystało na sportowców, przygotowano wiele atrakcji. Uczniowie najbardziej czekali na grę zespołową laser paintball oraz bubble football. W czasie rozgrywki uczestnik gry zakładał nadmuchiwaną kulę i nosił ją jak plecak. Dodatkowo musiał biegać i kopać w piłkę. Jednakże było to trochę trudniejsze i zabawniejsze, bo nie zawsze trafiano w piłkę! Niespodziewane zderzenia z zawodnikami przeciwnej drużyny spowodowały, że poziom adrenaliny znacznie się podniósł! Nie obeszło się bez dużej ilości śmiechu! Archery Games to w dużym skrócie strzelanie do siebie nawzajem z łuku za pomocą specjalnych strzał z piankowym grotem. Gra wymaga od uczestników taktycznego myślenia, kreatywnego podejścia do napotykanych trudności, a także sporo ruchu. Uczniowie byli zachwyceni bitwą łuczników. Ostatniego dnia odbył się trening crossowy, który jest po prostu biegiem w terenie naturalnym.Podczas jego wykonywania należało pokonać różnego rodzaju przeszkody, czyli leżące na podłożu np. gałęzie. Biegano po zróżnicowanym podłożu, po trawie i piachu. Jednak największymi trudnościami do pokonania były bieg pod górkę oraz temperatura. Sportowcy nie poddali się, każdy pokonał trasę we własnym tempie. Oprócz codziennych treningów oraz turnieju piłki nożnej, dyskoteki i ogniska były również zajęcia na basenie. Podczas tej wycieczki uczniowie poznali nowe, aktywne formy spędzania wolnego czasu oraz zobaczyli dużo pięknych zakątków Zaździerza. Wspaniała atmosfera oraz niesamowita zabawa zostaną w pamięci na długo.

Obóz sportowy Zaździerz

galeria>>>więcej<<<

Wycieczka klas Va i VIa

galeria>>>więcej<<<

W dniach 23.04 – 27.04.2018r. klasy Va i VIa uczestniczyły w wycieczce do Jastrzębiej Góry. Realizację programu wycieczki zaczęto od zwiedzania Zamku Krzyżackiego w Malborku. Następnym punktem był Aquapark w Redzie, gdzie można podziwiać rekiny. W Akwarium Gdyńskim uczniowie odkrywali tajemnice podwodnego świata wraz z ponad tysiącem okazów morskich i wodno–lądowych pochodzących z wód bliskich i dalekich. Tuż niedaleko mogli zobaczyć „Dar Pomorza”, a także inne statki, które imponowały swoją wielkością i zdobieniem. Dodatkową atrakcją było spotkanie z piłkarzem Arki Gdynia-Marcusem da Silvą oraz zwiedzenie stadionu. Zwiedzono również Sopot, Gdańsk i Toruń. Pogoda była łaskawa podczas spacerów brzegiem morza. Tempo wycieczki nie zmęczyło sportowców, był również czas na relaks czy kupno pamiątek.

Obóz sportowy Zaździerz

W ramach dofinansowania klas sportowych przez Płocką Akademię Piłki Nożnej w Płocku zorganizowano obóz sportowy dla klas IVa i Va w terminie 30.11-1.12 w Zaździerzu. Jak przystało na sportowców, przygotowano wiele atrakcji. Uczniowie najbardziej czekali na grę zespołową laser paintball. Była to dawka niezapomnianych emocji, które pozwoliły poczuć się jak prawdziwy żołnierz. Co więcej, odbyły się również zajęcia na basenie i dyskoteka. Wspaniała atmosfera oraz niesamowita zabawa zostaną w pamięci na długo. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wycieczki!

galeria>>