SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5
im. Władysława Broniewskiego w Płocku
09-401 Płock ul. Cicha 12A   tel. 24 262-31-08   fax. 24 269-65-05

wolontariat1minDnia 6 czerwca 2017 r. w ramach wolontariatu wraz z uczniami klasy szóstej odwiedziliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im Bł. Abp. A. J. Nowowiejskiego w Brwilnie. Wspólnie z mieszkańcami uczestniczyliśmy w spotkaniu przygotowującym „Imieniny Patrona Domu”. Zwiedziliśmy placówkę, sale rehabilitacyjne i terapeutyczne, mieliśmy okazję poznać mieszkańców i podpatrzeć ich codzienne życie. Na zakończenie odwiedziliśmy kawiarenkę. Natomiast 13 czerwca 2017 r. wspólnie z mieszkańcami świętowaliśmy „Imieniny Antoniego” – Patrona Domu Pomocy Społecznej im. Bł. Abp. A. J. Nowowiejskiego w Brwilnie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. odprawioną przez Kapelana DPS – ks. Krzysztofa Szulińskiego. Po mszy uczestniczyliśmy w pierwszej edycji programu Mam Talent, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie (Miłosz Bitkowski), wokalne (Łukasz Brykała i Karol Majewski), muzyczne (Aleksandra Chojnowska), plastyczne (Tatiana Polit) i sportowe (Mateusz Gójski).

To było niezwykłe spotkanie integracyjne, które pozostawiło w naszych uczniach ogromny ładunek emocjonalny. Dzięki takim inicjatywom uczymy się bezinteresownych działań na rzecz drugiego człowieka, zrozumienia i szacunku dla osób starszych oraz wrażliwości na potrzeby innych. Za zaproszenie serdecznie dziękujemy pani dyrektor Joannie Augustowskiej, instruktorce pani Paulinie Niskiej i instruktorowi terapii zajęciowej panu Januszowi Nowakowi.

Copyright © 2011 SP5 Wszelkie prawa zastrzeżone
Autor: mgr inż. Daniel Kozłowski