09-401 Płock ul. Krakówka 4 tel. 24 262 31 08, +48 785 501 372
e-mail: sekretariat.sp5@plocman.pl

MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ - NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE

NASZA SZKOŁA WICEMISTRZEM POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

Po eliminacjach miejskich, międzypowiatowych, wojewódzkich do Głuchołazów na finał Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej jechaliśmy z mieszanymi uczuciami. Wiadomo - najlepsze  szkoły województw, nasi reprezentanci młodsi od reszty i kontuzja najlepszego strzelca z finałów wojewódzkich Bartka Tarasiuka oraz nieobecność naszego napastnika Aleksa Jarczewskiego, nie napawała optymizmem. Na miejscu okazało się, że do finałów zgłosiło się 9 reprezentacji szkół poszczególnych województw i ustalono system gry "każdy z każdym". Nasi chłopcy rywalizowali w niesamowitym upale, z zaangażowaniem przekraczającym ich możliwości, polało się wiele łez radości, ale i smutku, każdy z nich wychodząc na boisko zapominał o urazach jakie ma, dając z siebie wszystko i jeszcze więcej. Każdy z nich dążył do spełnienia swojego marzenia i był tego świadom do końca. W pierwszym dniu wygraliśmy z SP 6 Brzeg (opolskie) 3:0 i z SP 1 Dębno (zachodniopomorskie) 1:0 oraz zremisowaliśmy z silną drużyną z SP 35 Gdynia (pomorskie) 0:0 oraz z SP 18 Tarnów 2:2. Dzień pierwszy skończyliśmy z 8 pkt na koncie.

Dzień drugi zaczęliśmy od jedynej porażki w turnieju z przyszłym Mistrzem Polski SMS Juniorem Wrocław (dolnośląskie) 0:2, by później triumfować w kolejnych dwóch bardzo ważnych meczach z SP 7 Leszno (wielkopolskie) 2:1 i SP 10 Sieradz (łódzkie) 2:0. Decydujące starcie miało nastąpić czwartego dnia mistrzostw, musieliśmy wygrać z SP Wydminy (warmińsko-mazurskie) aby zdobyć medal, remis oraz porażka plasowała nas na 4 miejscu. Przeciwnik okazał się bardzo wymagający, chłopcy walczyli ostatkiem sił. Udało się strzelić bramkę, lecz przeciwnik strzelił na remis 1:1 2 minuty przed końcem spotkania, wydawałoby się że nasze marzenia się nie spełnią. Pół minuty przed końcem spotkania udało się przeprowadzić akcję i strzelić bramkę na 2:1. Marzenie stało się faktem - zostaliśmy Wicemistrzami Polski - jest to największy sukces w historii szkoły!!!

Nagrodę indywidualną najlepszego bramkarza zdobył Michał Jarząb.