Dzień Baci i Dziadka >>>zapraszamy do galerii<<<

Nagroda w konkursie recytatorskim

10 lutego 2018 – w 56. rocznicę śmierci Władysława Broniewskiego - w auli Jagiellonki odbył się konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych (VII klasa), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:
Pan Łukasz Mąka – przewodniczący Jury; absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, aktor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku;
Pani Lena Szatkowska – pisarka, dziennikarka, redaktor „Tygodnika Płockiego”;
Pani Ewa Luma – kierownik Działu Oświatowo-Edukacyjnego Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego;
Pani Małgorzata Duch - wicedyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Płocku, nauczycielka języka polskiego;
Pani Lilianna Siemiątkowska – nauczycielka języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku.

Jury Konkursu w sposób szczególny zwracało uwagę na wybór repertuaru przez uczestników, znajomość i interpretację tekstu, a przede wszystkim zdolności recytatorskie uczniów. Konkurencja była bardzo duża, bo wszyscy uczestnicy wykazali się wielkim talentem i zaangażowaniem. Tym bardziej jest nam ogromnie miło poinformować, że II miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy VIIa – Ania Lepre. Ania zaczarowała jury swoją interpretacją wiersza „Rysunek”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.