"CzytaliśMY przez cały semestr"

W I semestrze kontynuowaliśmy udział w ogólnopolskim programie promującym czytelnictwo "PoczytajMY" zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczestnicząc w spotkaniach klubu czytelniczego staraliśmy się promować bibliotekę oraz kształtować nawyk czytania tak, by pozycja książki wśród innych środków przekazu nie traciła na wartości. Największym przedsięwzięciem czytelniczym było głośne czytanie II części "Dziadów" Adama Mickiewicza. Akcję tę zorganizowaliśmy wraz z Książnicą Płocką im. Władysława Broniewskiego. Członkowie klubu czytelniczego wzięli też udział w Turnieju o tytuł Masterchefa Literackiej Kuchni. Byliśmy też częstymi gośćmi Książnicy Płockiej. Obejrzeliśmy wystawy fotografii "Nad Wisłą" oraz "Mój Płock". W Bibliotece dla dzieci "Chotomek" uczestniczyliśmy w zajęciach "W świecie norm i zasad" oraz "Cyberprzemoc - jak osłabić jej moc".

Włożyliśmy dużo pracy w propagowanie czytelnictwa i promocję szkolnej biblioteki.
Nasze działania uhonorowane zostały dyplomem przez organizatorów programu "PoczytajMY".