|
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 im. Władysława Broniewskiego w Płocku 09-401 Płock ul. Krakówka 4 tel. 24 262 31 08, +48 785 501 372 e-mail: sekretariat.sp5@plocman.pl |
|
Aktualności
„Najładniejsza kartka świąteczna” W grudniu odbył się konkurs plastyczny organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku na najładniejszą kartkę świąteczną. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i talentem plastycznym, tworząc piękne, pełne świątecznej atmosfery prace. Z przyjemnością informujemy, że nagrodę w konkursie otrzymała Michalina Suchenek, uczennica klasy 2b. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
112 - Numer alarmowy - jak zgłaszać Dzień Bezpiecznego Internetu 2026 przypada na 10 lutego W tym roku hasło główne to: Przypominamy, że Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Szkoła Podstawowa nr 5 w Płocku od lat włącza się aktywnie do działań w zakresie bezpieczeństwa w sieci. Zgłosiliśmy do Polskiego Centrum Programu Safer Internet - nask.pl inicjatywę edukacyjno-informacyjną, którą niebawem będziemy realizować mapa inicjatyw. Szczegóły na temat szkolnych obchodów DBI już wkrótce. ZAPRASZAMY Was do wspólnej nauki i zabawy. Lekcje/Webinary DBI – kliknij…
SP nr 5 w Płocku w czołówce najlepszych szkół województwa W poniedziałek, 2 lutego, w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu odbyła się uroczysta gala podsumowująca wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2025”. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, partnerów projektu, funkcjonariuszy policji oraz delegacje szkół biorących udział w tegorocznej edycji programu. Podczas gali ogłoszono wyniki rywalizacji. Z ogromną dumą informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 5 w Płocku zajęła II miejsce w województwie, osiągając jeden z najwyższych wyników w tegorocznej edycji konkursu. Osiągnięcie to jest efektem intensywnych i różnorodnych działań podejmowanych przez całą społeczność szkolną. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice aktywnie angażowali się w inicjatywy promujące noszenie elementów odblaskowych, organizację akcji edukacyjnych, spotkań z przedstawicielami służb mundurowych oraz wydarzeń propagujących bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Uroczysta gala w Radomiu była nie tylko okazją do wręczenia nagród i dyplomów, ale także momentem podsumowania wspólnej pracy szkół na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Sukces Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku stanowi potwierdzenie, że systematyczne działania profilaktyczne oraz zaangażowanie całej społeczności szkolnej przynoszą wymierne efekty. Serdecznie gratulujemy uczniom, nauczycielom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację zadań konkursowych. Zdobycie II miejsca to powód do dumy i motywacja do dalszych działań na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych.
|
|||||||||||